Novinka AU: Akademické středy (ASY)

22. 11. 2016 - Jan Kryčer

Akademické středy (ASY) představují nový druh zábavy pro studenty, kteří si během týdne potřebují odpočinout a nějakým způsobem se pobavit nebo se něco nového přiučit.

Celý koncept spočívá v tom, že každou středu v měsíci bude připraven v S - clubu určitý program dle následujícího harmonogramu:

1. středa – Kvíz

2. středa – Filmový klub

3. středa – Deskovky

4. středa – Přednášky, pivní hry

FRRMS Quiz - Kvízy pořádáme již třetím rokem pravidelně každý měsíc a vždy s hojnou účastí z řad studentů i akademických pracovníků. Konají se zpravidla první středu v měsíci v prostorách S- clubu FRRMS, přičemž v mnohém odpovídají tradičním Pub Quizům pořádaným po celém světě. Kvízu se mohou účastnit týmy s maximálně 8 členy. Ty během večera písemně odpovídají na celkem 50 otázek z 10 různých okruhů vědomostí. Tým, který měl v průběhu večera nejvyšší počet správných odpovědí (tedy obdržel nejvíce bodů) se stává vítězným a získává kapalnou odměnu. Týmy, které se umístily na druhém a třetím místě pak dostanou dárek v podobě čokolády.

Filmový klub - Cílem je pravidelně přinášet zajímavou kinematografii spojenou s problematikou rozvoje a mezinárodních vztahů. Setkání vždy obsahují kromě samotného promítání i následnou diskuzi s odborníkem, v rámci které je možné se věnovat hlubšímu rozboru prezentované problematiky. Na této činnosti se významně podílejí také akademici FRRMS, kteří s původní myšlenkou filmové klubu přišli.

Deskovky - ty jsou pro ty, co si rádi sednou ke stolu s partou přátel a chtějí se dobře pobavit. V S – clubu jsou v tento den připraveny deskové hry všech možných druhů. Stačí jen si jen vybrat a začít hrát!

Přednášky - Členové AU FRRMS pravidelně pořádají přednášky a besedy s externisty. Ty pak mají sloužit k tomu, aby studenti blíže poznali problematiku, kterou studují nejen z teoretické části, ale i z části praktické. O to se starají odborníci napříč obory.

Pivní středa - Jak už název napovídá, tak v této středě se můžete těšit na zábavu propojenou s pitím piva! Beerpong, pivní štafeta, pivní šipky a jiné. A jelikož jsme studenti, tak máme v S - clubu dohodnuté speciálně pro tento den zlevněné pivo!